Ana Sayfa

 
Biyografi ve Hakkında

 
Fotoğraflar

 
Basından Haberler

 
Videolar Röportajlar

 
Broşür İlan Afişler

 
Linkler Bağlantılar

 
İletişim
 

Sn.Partilim ve dava arkadaşım,

 

       Sizlere ilk mektubumda özgeçmişimi ve partimizin ne duruma düşmüş olduğunu izaha çalıştım.

 

       Ülkemiz ekonomik, siyasi ve terör konularında zor günler geçirmekteyiz.Türkiye küresel ekonominin kıskacına girmiştir. Şu anda mali sektörün içinde yabancı parası 100 milyon doların üzerindedir..Bu para faiz, bono ve borsada muazzam para kazanmaya devam etmektedir.Sabit yatırıma gitmeyen, işsizliğe hiçbir fayda sağlamayan yabncıların bu parası başımıza ileride büyük dert açacaktır.

 

       Ülkemizi yönetenler Amerika ve Avrupa Birliğine sormadan karar verme cesaretleri yoktur.Onurlu ve gururlu bir dış siyasete hasret kaldık.

 

      Terör konusunda son bir ayda ülke olarak yaşadığımız acıları , teröre verdiğimiz şehitlerimizi bize hiçbir iktidarın yaşatması kabullenemez.Ülkemizde bütün bu olaylar yaşanırken köklü bir parti olan DP yöneticilerinden konular ile ilgili ne bir beyanat ne de bir eleştiri yoktur.Bu nasıl bir parti yönetimidir? Genel başkanımız görevinden ayrılmıştır.Genel idare kurulunda basın toplantısı yapacak, halkımıza mesaj verecek kapasitede başkan yardımcıları yok mudur? Ve olmadığı anlaşılmaktadır. Konuşan Türkiye diye iktidara geldik, konuşamaz duruma düşürüldük.

 

      Sayın arkadaşım.Siyasi partiler ve iktidar memleketi kültür zenginliğine, ekonomik zenginliğe adalete, dünya devleti olmaya götürmesi gerekirken; bu günkü yöneticiler bu değerlerden habersizler.

 

      Partimizin çok kötü durumda olmasından tabanın parti teşkilatının hiçbir suçu yoktur, hata iyi bir yönetim olmamasındandır.Genel idare kurulumuzun toplam sayısı 39 kişidir.Bu 39 kişiden 26 tanesi Ankara adreslidir, 7 tanesi İstanbul ve geriye kalanlar 1 tane İzmir, 1 tane Sakarya, 2 tane Adana, 1 tane de Manisa adreslidir. Manisa’daki arkadaşımız da istifa etmiştir.

 

      Bu tablo ile biz Türkiye’yi nasıl kucaklarız?

 

      Merkez karar kurulu üyesi toplam 70 tanedir. Bunun 23 tanesi Ankara , 13 tanesi İstanbul , 5 tanesi Adana, 4 tanesi İzmir, yani yarısından fazlası 4 ildedir.Genel idare kurulunda temsil edilmeyen il sayısı 75’dir.Bu illerin genel kurul delegesi 1079 tanedir.Merkez kurulda üye sayısı 70’dir, 58 ilin MKK’da üyesi yoktur.

 

      Değerli arkadaşım.Bu tablo ile biz parti olarak nasıl muvaffak olabiliriz.Takdiri size

bırakıyorum.Yeniden yapılanma şarttır.Bunu yapmak mecburiyetindeyiz, bunu ancak partililer ve parti içinden gelen MKK üyeleri , genel idare kurulu üyeleri ve parti içinden gelen genel başkan yapılabilir.

 

      Eğer partimizi seviyor ve yeniden iktidara gelmek istiyorsak, 17-18/Kasım/2007’de yapılacak genel kongreye katılın. Parti üyelerimiz başı dik, bu partinin bir üyesi olması onur ve gururunu yaşatalım.

 

     AK parti genel başkanı, yani başbakan parti il başkanlığından gelmedir.Köklü bir parti olan DP’nin il başkanlığından geliyorum. Türkiye’yi iyi günlere, iyi yönetime ve şu anda en iyi muhalefeti yapacağımdan emin olun. Kendime ve size güveniyorum.

 

      Sıhhat ve sağlıklar diler, 17-18/Kasım/2007 tarihinde hep birlikte Türkiye’yi iyi bir mesaj vermek üzere saygılar sunarım.

 

 

                                                                                                                 Kani AYDOĞDU