Ana Sayfa

 
Biyografi ve Hakkında

 
Fotoğraflar

 
Basından Haberler

 
Videolar Röportajlar

 
Broşür İlan Afişler

 
Linkler Bağlantılar

 
İletişim
 

SN.

        Demokrat Parti vatanın bütünlüğü, milletin hürriyetçi nizam içinde huzur ve refahına hizmet etmek maksadıyla kurulmuş ve ülkeye çok büyük hizmetler görmüştür.Önce DYP ve son kongrede DP olan partimizin ne duruma düşürüldüğünü esef ve üzüntü içinde görmekteyiz.

 

        Değerli dava arkadaşım, uzun süredir muhalefetteyiz. 2 dönem TBMM’de yokuz. Bunun sebebini hepimiz bilmekteyiz.Son iki genel başkanımız da partililere ve halkımıza bunun neden olduğunu açıklama gereğini duymadan, özeleştiride bulunmadan ve de teşkilatlara sormadan genel başkanlıktan ayrıldılar, oysa ki Türkiye’mizin Türk insanının DP’ye çok ihtiyacı olduğu bu günlerde çok iyi anlaşılmaktadır.

 

        Değerli arkadaşım, bu duruma düşmemizin asıl sebeplerinden ilki hepimizin bildiği gibi genel merkez teşkilatımızdır.Seçim öncesi hadiseleri hatırlarsanız, baraj altında kalmamız için her türlü olumsuzluklar yapılmıştır.

 

        Genel İdare Kurulunun başarılı olması için, üyelerinin parti teşkilatlarından partimize hizmet etmiş üyelerinden olmalıdır.Dışarıdan parti üyesi olmayan katiyen Genel İdare Kurulu üyesi olmamalıdır.

 

        Siyasi partilerin en önemli görevleri seviyeli bilim adamı yetiştirmektir.Bizim partimizin içinden yetişmiş belediye başkanı , milletvekili adayı olacak partilimiz yok mu da son iki seçimde milletvekili adaylarının çoğu dışarıdan yapılmaktadır.Kendi teşkilatına,üyesine güvenmeyen parti üst yönetimine halkımız nasıl güvenecektir?

 

        Genel başkan parti dışından olmamalıdır.Kendi içimizden çıkmalı, hiç zahmet çekmeden parti üyesi dahi olmayan genel merkez torpili ile milletvekili sıralamasında birinci sıraya koyulan kişiler bu çok kolay işmiş düşüncesi ile genel başkan adayı olma cesaretini göstermektedir.Bu cesareti nerden alıyorlar? Bu gibi kişilere genel kongrede haddini bildirmek sizin göreviniz olmalıdır.

 

         Yeniden yapılanma şarttır.Gençliği tanımalı,  iç ve dış siyasete ait son derece tutarlı programlar yapılmalı, halkın büyük sorunları istikrarlı bir şekilde izah edilmelidir.Genel İdare Kuruluna hatır için parti üyesi olmayan kişiler seçilmemeli,yine bu kişiler milletvekili, belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için katiyen aday yapılmamalıdır.

 

          Partimize çok hizmeti geçmiş bir üye olarak, sizlerle birlikte el ele vererek, 17-18 Kasımda yapılacak Genel Kongrede genel başkanlığa adayım.Hep beraber  çok güzel çalışmalar yapacağız.

Beni ve Genel Kongrede anlatacağım konuları iyi değerlendirin.

 

          Bu duygu ve düşüncelerle gelecek bayramınızı kutlar, saygılar sunarım.

 

                                                                                                                 Kani AYDOĞDU

Ek:Özgeçmişim